GYŐRSZENTIVÁN SE

HAJRÁ DAC!!

Bosszantó vereség a nyitányon - biztató játékkal

2016. február 29. 10:49:45  nyomtatási kép
Csapatunk a DAC Foci24.com is megkezdte szereplését a Megyei I. osztályú pontvadászatban. Hazai környezetben láttuk vendégül a rajkai csapatot. A nyitó forduló előtt mindenki óvatos, hiszen hosszú szünet után térnek vissza a csapatok, így  senki nem mehet biztosra, de azt tudtuk, hogy kemény csatára van kilátás. Ez a tétel be is igazolódott tulajdonképpen, egy gól döntött sajnos, ennek nem mi örülhettünk. Ami viszont mindenképp említésre méltó, a játék képe és a játékosok elszántsága a záró fordulókban tapasztaltakat idézi,  ez igazán reményt keltő a folytatásra nézve, hiszen nehéz sorozat áll a játékosok előtt.

DAC Foci24 - I.G. Gasket Rajka SE 0:1 (0:0)

DAC: Kiss, Mészáros Zs, Németh D., Mészáros P., Korsós, Tóth, Juhász (Kalmár), Jakab, Leal, Klement, Balás,

Edző: Horváth Csaba

Rajka: Rohwild, Gálik, Derdák, Zubán, Kelemen (Józsa), Mórocz, Camaj, Diviak, Dubny, Baják, Gic

Edző: Cerovsky Peter

Gól: Camaj Marek

Sárga: Mészáros, P, Mészáros Zs., Tóth Dániel, illetve Zubán, Diviak

Horváth Csaba: " Az első és második félidőben is 10-10 percet leszámítva végig mi birtokoltuk többet a labdát, mi irányítottuk a játékot. Hátul jól szűkítettük a területet, fegyelmezetten zártunk vissza labdavesztés után, megakadályoztuk ellenfelünk támadásainak kibontakozását. Mezőnyben jól futballoztunk, jól forgattuk a játékot, igyekeztünk a széleken létszámfölényt teremteni, és ott feltörni a vendégek zárt védekezését. Első félidő végén volt három nagy helyzetünk, a második játékrészben inkább szögletek és beadások után voltak lehetőségeink, de sajnos ezek mind kimaradtak. Összességében az ellenfél kapuja előtt nem voltunk elég határozottak, meggyőződésem, hogy ha ezt a mérkőzést 2-3 héttel később játszuk, ezekből a lehetőségekből legalább egyet értékesítettünk volna, és így megnyertük volna ezt a mérkőzést. A játék képe bíztató volt a jövőre nézve, de amit előre is tudtam az be is bizonyosodott ezen a napon, vagyis még pár hétnek el kell telnie amíg minden játékosunk utoléri magát minden téren, mivel többen sokat kihagytak a téli felkészülés során sérülések miatt. A helyzetkihasználásunk látta ezúttal ennek kárát."